STUDIUM PRZYPADKU Jak zainwestować w fotowoltaikę W 9 Dni? - Eko Fotowoltaika

fotowoltaika montaż szczecin

Usługi w ramach fotowoltaiki

Fotowoltaika zajmuje się wykorzystywaniem energii z promieniowania słonecznego do przemiany jej w energię elektryczną. Na rynku działają specjalistyczne firmy, które zajmują się fotowoltaiką. Firma działająca w branży fotowolt

STUDIUM PRZYPADKU Jak zainwestować w fotowoltaikę W 9 Dni? - Eko Fotowoltaika fotowoltaika montaż szczecin
aicznej oferuje swoim klientom takie usługi, jak sprzedaż oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Oferta usług firmy fotowoltaicznej najczęściej polega na udzieleniu darmowej konsultacji, wykonaniu projektu, a dopiero później na pracach montażowych. Darmowa konsultacja polega na skorzystaniu z fachowej porady specjalistów zajmujących się montażem instalacji słonecznych. Konsultacja zapewnia klientowi wszelkie niezbędne informacje o fotowoltaice, w tym kwestie dotyczące możliwych oszczędności po zamontowaniu paneli słonecznych. Wykonanie projektu jest niezbędne przed przystąpieniem do montażu odpowiednio dobranych paneli. Dopiero po zatwierdzeniu projektu przez klienta, firma zajmująca się fotowoltaiką może zabrać się za prace montażowe. Firma fotowoltaiczna może oferować także zajęcie się kwestiami dotyczącymi dofinansowania do paneli.


Rodzaje paneli słonecznych

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na różne rodzaje, spośród których każdy posiada swoje specyficzne właściwości. Najwydajniejszymi, a zarazem także najdroższymi w produkcji, są monokrystaliczne fotoogniwa. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są zbudowane z monokryształu krzemu i cechują się wysoką wydajnością oraz żywotnością. To właśnie ten rodzaj paneli jest najczęściej montowany na dachach budynków oraz używany w elektrowniach słonecznych. Panele słoneczne wykonane z monokryształu krzemu należą do tak zwanej pierwszej generacji ogniw słonecznych. Do pierwszej generacji fotoogniw należą panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne, które bywają nazwane panelami grubowarstwowymi. Firma fotowoltaiczna oferująca montaż paneli słonecznych zajmuje się instalacją ogniw pierwszej generacji. Najczęściej polecanymi przez specjalistów panelami są monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, które są droższe od polikrystalicznych, ale są też znacznie wydajniejsze i solidniejsze w konstrukcji.


Klasyfikacja fotoogniw

Funkcją paneli fotowoltaicznych jest konwersja energii pochodzącej z promieniowania świetlnego w energię elektryczną. Żeby zjawisko przemiany energii słonecznej w prąd elektryczny było możliwe, fotoogniwa muszą być zbudowane z odpowiednich materiałów. Współcześnie stosuje się dwa rodzaje fotoogniw, a nad trzecią generacją są ciągle prowadzone badania. Fotoogniwa pierwszej generacji, zwane inaczej grubowarstwowymi, są wykonane z krzemu. Panele fotowoltaiczne mogą być wykonane z monokryształu krzemu lub z płytek krzemowych. To właśnie ogniwa słoneczne pierwszej generacji są najczęściej wykorzystywane w fotowoltaice i montowane na dachach budynków. Jeśli zaś chodzi o fotoogniwa drugiej generacji, to są one zbudowane z innych materiałów, takich jak krzem amorficzny, miedź oraz selen. Druga generacja ogniw słonecznych jest zwana także cienkowarstwową i jest bardzo elastyczna w swojej budowie. Najbardziej wydajnym rodzajem ogniw słonecznych są bez wątpienia monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, które jednocześnie są tymi najdroższymi w produkcji.


Czym jest konwersja fotowoltaiczna

Konwersja fotowoltaiczna jest możliwa dzięki specjalnym ogniwom słonecznym, które przekształcają energię z promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zjawisko polegające na konwersji fotowoltaicznej jest wykorzystywane w tak zwanej energetyce słonecznej. Sama energetyka słoneczna jest jedną z gałęzi przemysłu, która zajmuje się praktycznym wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego, a konwersja fotowoltaiczna jest jednym ze sposób korzystania z odnawialnego źródła energii, jakim jest słońce. Panele fotowoltaiczne umożliwiają przemianę energii słonecznej w energię elektryczną, co jest wykorzystywane w elektrowniach słonecznych. Ponadto montaż paneli fotowoltaicznych może być przeprowadzany na dachach budynków wytwarzając energię elektryczną przeznaczoną do użytku w ramach gospodarstwa domowego. Konwersja fotowoltaiczna, ujmując to w jak najprostszy sposób, służy wytworzeniu prądu elektrycznego korzystając z promieniowania słonecznego. Zjawisko fotowoltaiczne występujące w fotoogniwach umożliwia zachodzenie konwersji fotowoltaicznej.